Taśmy szybkoobrotowe
W serwisowanym kamieniołomie pierwszy przenośnik za kruszarką miał jedynie 18 metrów długości, co oznacza, że cykl obrotowy taśmy miał dużą częstotliwość. Szybki cykl obrotu wraz z wysoką ścieralnością powodował konieczność wymiany taśmy, co 2 tygodnie. Klient liczył na zwiększenie odporność nowych taśm.

Rozwiązanie
Menedżerowie utrzymania ruchu w kamieniołomie nie byli przekonani do nowych rozwiązań, tym bardziej, że w przeszłości różne inwestycje nie przynosiły zamierzonego efektu. Nasi inżynierowie zaprezentowali specyfikacje taśmy i obliczenia wydajności, które skłoniły ich do wypróbowania Dunlop Trioflex 500/3 6 + 2 RS 1000mm.

Wyzwania
Dostęp do przenośnika był bardzo ograniczony, a warunki pracy wyjątkowo trudne. Nasza ekipa musiała użyć dźwigu, aby usunąć starą taśmę, oraz przetransportować prasę wulkanizacyjną na przenośnik.

Rezultaty
Zwiększyliśmy żywotność taśm z dwóch tygodni do sześciu miesięcy. Po użyciu taśmy Trioflex, zarządzający kamieniołomem zdecydowali się zainwestować w jeszcze wytrzymalsze taśmy UsFlex 630/1 6 + 3 RS. Pomogło to wydłużyć życie taśm do ponad roku!